Bu haber 292 kez okundu.

Melikgazide 32 Derslikli Okul Hizmete Açılacak
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi ve Hayırsever Ramazan Büyükkılıç tarafından ortak inşa edilen İldem Bölgesi Fatih Mahallesindeki 32 derslikli okul inşaatının tamamlandığını bildirdi.

İldem Bölgesi Fatih Mahallesinde yapımına 29 Kasım 2012 tarihinde başlanılan okul inşaatın tamamlandığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, zemin artı iki katlı inşa edilen okulun 32 dersliği ve 3 laboratuvarı, iki müzik sınıfı, kütüphanesi, öğretmen odası, kantin, tuvalet gibi her türlü donanımın bulunduğunu belirtti.

Melikgazi Belediyesinin eğitime ve öğretimciye verdiği önem ve değerin yapılan çalışmalar ile tescillendiğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:

''Bir memleketin kalkınması için eğitimli insana ihtiyaç vardır. Devletini seven, çalışkan, dürüst, düşünen nesillerin yetişmesi için okulların önemi çok büyüktür. Geleceğe yatırım yapmak istiyorsak mutlaka eğitime ve eğitimciye yatırım yapmalıyız. Bilgili, bilinçli ve donanımlı her vatandaş ülke kalkınmasının temel taşı olmaktadır. Belediye olarak okullarda her türlü hizmeti ve yatırımı gerçekleştiriyoruz. Okulları hizmet verdiğimiz gibi okul binaları yaparak milli eğitimin hizmetine sunuyoruz. Okul ihtiyacı olan bölgelerde belediye olarak her türlü yatırıma hazırız. İldem’de temeli atılan ve şu anda tamamlanmış olup 32 derslikli okulumuz yarıyıl tatilinden itibaren hizmete sunulacaktır.''

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik