GÜLBAHAR HAKKINDA BELGE VE BİLGİ YAĞIYOR
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Yasemin Gülbahar’ın kötü yönetimiyle ilgili yaptığımız haberden sonra kurumdan çıkartılanlardan ve kurum personelinden bilgi ve belge yağmaya başladı. Gülbahar ise avukatı aracılığıyla yazılı açıklama gönderdi. Açıklamada kardeşinin müdürlükte çalıştığını doğrulayan Gülbahar, kendisine yöneltilen iddialara cevap verdi. Gazetemize açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden de, “Eğer yapılan haksız bir iş varsa hangi kurum olursa olsun onun karşısında yer alacağız.” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Yasemin Gülbahar’ın avukatı aracılığıyla gönderdiği açıklamada, “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin 4. Maddenin birinci fıkrasında zikredilen terör örgütlerine veya milli güvenlik kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti ve ya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen personellerin görevlerine son verilmiştir.” denilerek görevine son verilen personellerin yerine ivedi olarak iş ve işlemlerin aksamadan devam etmesi için geçici olarak yine aynı şirket olan Zen İç Dış Ticaret Pazarlama Ltd. Şti. üzerinden istihdam sağlandığı belirtildi.

Kardeşinin işe girdiğini doğruladı
Alınan personellerde Bakanlığın belirlediği standartlar gereği bakıcı anne ve bakıcı babalarda en az 300 saatlik bakım personeli sertifikası veya lise ya da üniversitede ilgili alanda eğitim görmüş olması, engelli ve yaşlı bakım personeli için en az 400 saatlik sertifika ve güvenlik personeli için ise güvenlik sertifikasının dikkate alındığı belirtilen açıklamada bahsi geçen şartları taşımayanların görevlere gelemediği bilgisine yer verildi.  
Açıklama şöyle devam etti:
Ayrıca il müdürümüzün kardeşinin işe alınmasıyla ilgili olarak da 18/08/2016 tarihli sözlü sınav ve komisyon kararıyla alım yapılmıştır. Anılan kişi iki yabancı dile sahip, ileri derecede bilgisayar bilgisi sertifika ile kanıtlanmış, 4 yıllık fakülte mezunu, 7 yıllık iş tecrübesi olan kişidir.
Gazetede ve webde yayınlanan haberde ayrıca İl Müdürlüğümüz ve Bakanlığımız için "ASOSYAL" ifadesi kullanılarak da Bakanlığımız ve il Müdürlüğümüze hakaret edilmiştir.
Ayrıca aynı yazıda Zen Güvenlik sahibi Zekeriya Karaca işten alımlarla birlikte ihalelerin iptal edildiği gerekçesini sunmuş olup bu bilgi tamamen asılsızdır. Bahsi geçen ihale iptal edilmeden devam etmiş ve yeni personellerin girişi aynı şirket üzerinden devam etmiştir.
Kayseri Gündem isimli web sitesinde ve gazetede yayınlanan söz konusu haber asılsız ve mesnetsizdir. Bu nedenle yapılan haberin yukarıda belirtildiği gibi düzeltilmesi gerekmekte olup Bakanlığımız ve Müdürlüğümüzle ilgili yalan, iftira ve suç teşkil eden bu ve benzeri haberlerin yayınlanmaması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.”
Açıklamada kardeşinin Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne alındığını söyleyerek haberimizi doğrulayan Gülbahar,  gerekçe olarak kardeşinin ne kadar yetenekli olduğunu söyleyerek adeta ‘kılıf’ uydurdu. Kardeşinin bu yeteneklerini başka bir kurumda değerlendirmesi ve kuruma böyle bir şaibe getirilmemesi daha doğru bir adım olmaz mıydı?

İşten çıkarılanlar gazetemize konuştu
Öte yandan FETÖ/PDY örgütüne üye oldukları gerekçesiyle işten atılan taşeron işçiler gazetemize konuştu. İsmini vermek istemeyen işçiler, terör örgütü muamelesi gördükleri için ne işsizlik maaşı alabildiklerini ne de herhangi bir işe girmelerinin mümkün olduğunu söylediler. FETÖ ile ilgili isnat edilen suçlara cevap veren işçilerden biri, “Ben öksüzüm, ne annem ne de babam var. Şu an işsizim ve terör örgütü üyesi olmakla suçlandığım için iş bulamıyorum. Bank Asya’da bireysel emekliliğim vardı. O da devlet yüzde 25 katkı sağladığı için başvurmuştum.” İşçilerden bir diğeri ise, “Eşim hamile 1 ay sonra doğum yapacak. İşimizden olduk. Eşime çocuğuma nasıl bakacağım. Şu anda hiç kimse bizi kabul etmez. Çünkü SGK’daki işten çıkarılış nedeni olarak 36 kodu ile FETÖ/PDY kapsamına giren suçlardan dolayı atıldık.” ifadelerini kullandı.

Belki de ülkedeki birçok insanın bulaştığı basit gerekçelerle bu insanların işine son veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yasemin Gülbahar’a soruyoruz: 
  1. Bank Asya’da hesabı olan bir işçiyi FETÖ üyesi olma gerekçesiyle görevden uzaklaştırdınız. O zaman Bank Asya’da hesabı olan ve çocuklarını FETÖ’nün eğitim kurumlarından Kayseri Kılıçarslan’da okuttuğunu bildiğiniz personelden sorumlu memuru en yakınınızda neden bulunduruyor ve her işinizi ona yaptırıyorsunuz?
  2. Personel işlerinden sorumlu bu memurun FETÖ/PDY bağlantısı nedeniyle ihraç edilen başka bir memurun referansı ile 2 kardeşini işe aldığı doğru mudur? 
  3. Cumhuriyet Savcılığı tarafından iftira atma suçu kesin bulunup yargılanma süreci devam eden ayrıca Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nden iftira suçundan Kayseri’ye sürülen memurdan aldığınız bilgilere göre hareket ettiğiniz doğru mu? Bu memur hakkında yürütülen soruşturma kapsamında kınama ve maaş kesim cezası uygulanmış ve yeri değiştirilmiş midir?
  4. Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nde çalıştığınız dönemde maaş kesim ya da kınama cezası alan ve FETÖ ile bağlantısı olduğu düşünülen birine müdürlük görevi verdiniz mi?
  5. Mevzuat gereği ücretsiz kreş hizmetinden direkt faydalanması uygun görülen şehit ailesi çocuklarının onaylarını çizerek kabul etmediğiniz, bununla kalmayıp şehit eşi hakkında güvenlik soruşturması başlattığınız doğru mudur?
  6. FETÖ/PDY ile bağlantıları kesinleşen ve memuriyetten ihraç edilen isimlerle 2011 ya da 2012 yılında Gürcistan’a giden bir ismi il müdür yardımcısı yaptınız mı?
  7. Kurum içerisinde hizmetleri yürütmekte olan yaklaşık 40 personelin iki hafta içerisinde yerini değiştirerek sosyal hizmetlerin devamlılık ve süreklilik ilkesi hiçe sayılmış mıdır? Böylelikle kurum hizmet veremez hale getirilerek FETÖ’nün istediği ortam oluşturulmaya çalışılmakta mıdır?
  8. Kurumda memurlara hakaret edilerek mobbing uygulandığı ve bununla baş edemeyen personelin koridorlarda birbirlerine prozac isimli antidepresan psikiyatrik ilacını ikram ettiği doğru mudur?
  9. Eşiniz Abdullah Gülbahar’ın sürekli il müdürlüğüne geldiği ve adeta kurumu beraber yönettiğiniz iddiaları ile ilgili neler söyleyeceksiniz?
  10. FETÖ’nün darbe girişimine karşı 07.08.2016’da yapılan Yenikapı mitingi için valilikten gelen mitinge katılım sağlanması hususundaki resmi evrakı personele tebliğ etmeyerek evrakı imha ettiniz mi?
AK Parti İl Başkanı Özden: Haksızlıkların karşısındayız
Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ilgili iddiaları yönelttiğimiz Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ise, “Biz kurumlarımızın içişlerine müdahil olmuyoruz. Ama biz iyi işler yapanların yanında, kötü işler yapanların ise karşısında yer alıyoruz. Eğer yapılan haksız bir uygulama varsa hangi kurum olursa olsun onun karşısında yer alacağız.” dedi.
Kayseri Gündem
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
EVREN 2 ay önce

bu kadar insandan beddua aldın Allah bi̇ldi̇ği̇ gi̇bi̇ yapsin seni̇

Avatar
turna 2 ay önce

az bile yazmışlar bir temizlik görevinde çalışan bir elamanı bakıcı anneliğe geçirmiştir. bunu kuruma falan sormamış bu kişinin çocuklarla nasıl irtibat kurduğu savcılık soruşturmasında ve kurum müdürü bunu çocuklarla irtibatını kesip personellerin olduğu kata vermişti bunun anne yapılmasında ne gibi çıkar sağlamıştır personelleri muhbir tutup her kurumda varmış karşılığında açığa almam anne yaparım görevde yükselirsiniz maaşınız artar yalnız bana bilgileri getireceksiniz tehtitleri yapılmışmıdır

Avatar
İLAHİ ADALET 2 ay önce

İptal edilen ihale olmadığı bunun asılsız olduğunu söylemiş. Pekii madem söyleyemiyorsun ben söyleyim bunu kurumda bilmeyen yok ilgili suç duyurularıda yapılmış bununla ilgili. Yeni açılan ŞİDDET ÖNLEME VE İZLEME MERKEZİ (ŞÖNİM) buranın ihalesini kanunda yeri olmayan bir şekilde istediğin personellerin alınmaması gerekçesiyle iptal etmedin mi ??

Avatar
Kararsiz 2 ay önce

Allahın tuzagı sizin sizin icin tuzak kuranlar icin var...
Oyun bozanların en hayirlisi ALLAH TIR DOGMAMIS COCUGUMUN HAKKINI ALDINIZ ALLAH YANINIZA BIRAKIR MI IFTIRA ATTINIZ KARALADINIZ BIZ ALLAHA SIGINDIK YASATTIKLARINIZI YASAYASIN

Avatar
FURKAN 2 ay önce

vayyy beee neler dönüyoo.eski̇ i̇l müdürüde fetocuymuş buda gi̇zli̇ fetocuu

Avatar
yorumcu 2 ay önce

bu kadının kurumdaki geçmişi ne kadar da il müdürü olmuş sorgulanmalı... ben yaparım ben ederim kimse karışamaz arkam sağlam ,bu işler böyle yürümez öğretilmeli....

Avatar
Murat 2 ay önce

Bu kadar olaylara bu yolsuzluklara rağmen bu insan iş başında. Bunlar ispatli demekki.neden hala görevdeler.kayseri emniyetini ve savcıları göreve çağırıyorum.

Avatar
ss 2 ay önce

asilsiz ve mesnetsiz bu haberlerin hesabını rabbim sorsn sorumlularida hesap veŕemesin.haber yapmak camur atmakmı bu mu sizin yayım anlayşnız

Misafir Avatar
tunç 2 ay önce @ss

kardeşim bunlar hep ispatlı delil var.anlamıyomusunuz.....yarın tek tek savcılıkta ispatlanacak.

Beğenmedim! (1)

banner143